Tenerife

Tenerife · Hotel Fergus Puerto de la Cruz

Hopp over litt av vinteren i Norge, og bli med på en deilig langtidsreise til Tenerife – en av de vakreste av Kanariøyene. Her venter et deilig klima, naturskjønne omgivelser og et vell av fine opplevelser på deg.

Dato og pris

Velg avreisested:

AvreiseAvreisestedVarighetPris fra
18.10.2025Oslo20 22 995,-
01.11.2025Bergen22 -
08.11.2025Stavanger22 22 995,-
11.11.2025Oslo22 22 995,-
15.11.2025Stavanger22 22 995,-
15.11.2025Bergen22 22 995,-
18.11.2025Oslo22 21 995,-
03.01.2026Bergen22 22 995,-
03.01.2026Oslo20 21 995,-
10.01.2026Stavanger22 23 495,-
17.01.2026Stavanger22 23 995,-
17.01.2026Bergen22 -
22.01.2026Oslo20 22 995,-
29.01.2026Oslo20 22 995,-
07.02.2026Oslo20 22 995,-
14.02.2026Stavanger22 23 995,-
21.02.2026Bergen22 23 995,-
07.03.2026Stavanger22 22 995,-
07.03.2026Bergen22 22 995,-

Inkludert i prisen:

  • Fly Norge-Tenerife t/r
  • Alle skatter og avgifter
  • Transfer lufthavn-hotell t/r
  • Alle netter på Hotel Fergus Puerto de la Cruz
  • Frokost alle dager *
  • 2 x lunsj
  • Middag hver dag inkl. ½ flaske vin og vann (1.-21. dag) * *
  • Byvandring i Puerto de la Cruz
  • Utflukt til La Laguna, Mercedes-skogen og Taganana
  • Utflukt til maleriske Masca
  • Besøk på vingård med vinsmaking
  • Norsktalende reiseleder på reisemålet
  • * Med unntak av ankomstdagen
  • * * Med unntak av hjemreisedag. Middag første dag kan utgå ved sen ankomst.

Valgfrie tillegg:

  • Dobbeltrom med havutsikt 1995,-
  • Dobbeltrom premium med havutsikt 3995,-
  • Enkeltrom 6995,-

Ekstra arrangementer:

  • La Gomera inklusiv lunsj 1295,-

Dagsprogram

Velg avreisested:

Dag 1: Bergen-Tenerife

Vi flyr med Norwegian direkte fra Bergen til Tenerife, der vi lander på den sørlige delen av øya. Etter at vi har fått bagasjen, setter vi kursen mot nord til kystbyen Puerto de la Cruz.

Dag 2: Introduksjon til Puerto de la Cruz

Om formiddagen møtes vi til et informasjonsmøte, og deretter følger vi reiselederen på en byvandring i Puerto de la Cruz, så vi kan bli kjent med byen. Vi hører historier om byen og Tenerife og ser blant annet den lokale kirken, torget og den lille havnen. Reiselederen utpeker hyggelige steder, butikker, spennende kaféer og restauranter, så vi får ideer og inspirasjon til hvordan vi kan tilbringe dagene på Tenerife. Turen slutter i sentrum, der resten av ettermiddagen er satt av til egne eventyr. Vi møtes igjen til kveldens middag, som vi hygger oss med i hotellets restaurant.

Dag 3 - 21: Opphold i Puerto de la Cruz

Under oppholdet har vi inkludert flere spennende utflukter: En utflukt til det ukjente området på den nordøstlige delen av Tenerife, en halvdagstur til den maleriske byen Masca samt besøk på en vingård, der vi skal smake på produksjonen. Vil du utnytte dagene til opplevelser på egen hånd, er reiselederen naturligvis behjelpelig med gode råd og tips til områdets mange interessante muligheter. Vi tilbyr dessuten en ekstrautflukt til naboøya La Gomera, en flott øyrundtur der det blir mulig å se mer av det vakre Tenerife. Utflukten til La Gomera skal bestilles hjemmefra.

Inkludert utflukt: La Laguna, Mercedes-skogen og Taganana

På denne utflukten besøker vi Tenerifes mer ukjente nordøstlige hjørne. Vi starter dagen med å besøke den gamle bydelen i La Laguna, som er på UNESCOs liste over verdens kulturarv. Her forteller reiselederen blant annet om byens historie og utvikling fra en storhetstid med rike handelsmenn til nåtidens universitetsliv. Med buss fortsetter vi opp gjennom Mercedes-skogen for å kjøre videre ned til byen Taganana. Underveis nyter vi det fantastiske landskapet og utsikten til det kraftfulle Atlanterhavet, som igjen og igjen kaster bølgene hardt inn mot de rå klippeveggene. Vi gjør holdt for å nyte en lekker lunsj i Taganana og utsikten over den vakre stranden Las Teresitas. Vi er tilbake på hotellet om ettermiddagen, der det blir mulig å slappe av etter dagens mange inntrykk før vi igjen samles til kveldens middag.

Inkludert utflukt: Maleriske Masca

I dag kjører vi en tur vestover for å oppleve den fantastisk beliggende og veldig vakre byen Masca. Den er berømt for sin utrolige utsikt over rå kløfter og vakre daler. Vi går en tur i området og nyter stilheten og naturen – en ganske enestående opplevelse man kun kan få i Masca. Med kameraet spekket med postkortverdige bilder er vi tilbake på hotellet midt på dagen.

Inkludert utflukt: Besøk på lokal vingård

Tenerife har en lang og stolt tradisjon for vinproduksjon, og det skal vi naturligvis ut og oppleve ved selvsyn. Vi besøker en av de mange vingårdene i La Orotava-dalen, og sammen med reiselederen og en representant fra vingården drar vi ut og ser på vinmarkene. Ved besøket får vi et innblikk i produksjonen på stedet – helt fra de friske druene ankommer til de blir presset, forarbeidet, helt på eiketrefat og til sist på flasker. Omvisningen avsluttes selvfølgelig med en vinsmaking, der vi over en lekker og lett lunsj får presentert noen av de forskjellige vinene som produseres på gården.

Ekstraarrangement: La Gomera inkl. lunsj

Tidlig om morgenen kjører vi sørover til Los Christianos, der vi tar fergen til La Gomera – den nest minste av de sju Kanariøyene. På La Gomera kjører vi først gjennom hovedstaden San Sebastian før vi beveger oss videre gjennom øyas fascinerende landskap. Her opplever vi en betagende og meget spesiell natur, mens reiselederen forteller om øyas historie. Vi gjør passende stopp underveis for riktig å kunne nyte La Gomeras skjønnhet før vi får servert en lokal lunsj. Under lunsjen får vi en oppvisning i øyas berømte plystrespråk – silbo. Før telefoner og veier kom til La Gomera, kommuniserte øyboerne med hverandre ved å plystre over de brede kløftene. Plystrespråket er helt unikt for La Gomera og er opptatt på UNESCOs verdensarvsliste. Etter lunsjen fortsetter turen gjennom nasjonalparken Garajonay, som er en av Europas siste urskoger. Det blir litt tid på egen hånd i San Sebastian før vi tar fergen tilbake til Tenerife og hotellet vårt. Vi kommer tilbake til middag.

22. dag: Hjemreise

Etter frokosten vinker vi farvel til Puerto de la Cruz og kjører til lufthavnen, der vi ved lunsjtid flyr med Norwegian til Bergen. Vi lander sent på ettermiddagen – avslappet, med en sunn kulør og kofferten full av gode opplevelser.

Hotellinformasjon

Hotel Smy Puerto de la Cruz.
Fergus Puerto de la Cruz.
Fergus Puerto de la Cruz.
Fergus Puerto de la Cruz.
Fergus Puerto de la Cruz.
Fergus Puerto de la Cruz.
Fergus Puerto de la Cruz.

Fergus Puerto de la Cruz

Det gode Hotel Fergus Puerto de la Cruz ligger sentralt i den kuperte kystbyen med samme navn. Selv om hotellet ligger i gangavstand fra den hyggelige bykjernen er det gratis shuttlebuss fra hotellet til sentrum flere ganger for dagen. Man kan også velge å gå ned til sentrum, den raskeste veien har en del trappetrinn og en bratt bakke, men da er en i sentrum på få minutter.

Allerede når du kommer inn i foajeen fornemmer du den avslappende og behagelige stemningen. Fra resepsjonen er det direkte adgang til det hyggelige bassengområdet med liggestoler, en liten snackbar, rislende vann og en overdekket terrasse med kurvmøbler. Her kan du sitte med en kopp kaffe og slappe av med en god bok. Bassenget her er oppvarmet. Bak hotellet ligger et større basseng med liggestoler. Dette bassenget er ikke oppvarmet. Hotellet tilbyr vaskeriservice, men ønsker du et billigere alternativ er det et offentlig vaskeri i nærheten. Det er gratis WiFi på hotellet. Det er mulighet for leie av vannkoker for de som ønsker det på rommet.

Rommene er pene og romslige og har alle balkong med utsikt mot enten havet eller den hyggelige hagen med bassenget. Altanen er utstyrt med to stoler og et bord. Rommene med havutsikt er mot tillegg, og de fleste av dem vender mot nord, der det er en fantastisk utsikt over Atlanterhavet og byen. Dobbeltrom premium med havutsikt ligger i 7 etasje, har badekåpe, badesko, minibar, nespresso kaffe og vannkoker og gratis safe,

På alle rom er det klimaanlegg, kjøleskap, TV, telefon, lenestol, skrivebord, safe (mot betaling) og bad med badekar og hårføner. Utleie av badehåndkle mot 10 EUR. i depositum.

Om man ønsker trening, finnes det treningssenter rett over gaten mot betaling.

Restaurant :

  • Frokost: 07.30-10-30
  • Middag: 19.00-21.30
  • Poolbar: 10.30-19.00
  • Falua bar ved resepsjonen: 19.00 -23.00

Les mer om hotellet her