
Costa Blanca · Altea · Hotel Cap Negret
Nyt livet i en herlig avslappende atmosfære rett ved Middelhavets vakre kyst. Vi bor på et vakkert og moderne 4-stjerners hotell i den sjarmerende byen Altea.
Dato og pris
Velg avreisested:
Inkludert i prisen:
- Fly Norge - Alicante t/r
- Alle skatter og avgifter
- Transfer lufthavn - hotell t/r
- Alle netter i Altea på Hotel Cap Negret
- Frokost hver dag (ikke ankomstdag)
- Middag, inkl. ¼ fl. vin og vann (ikke avreisedag)
- 1 x tapasfrokost, inkl. vinsmaking
- Orienteringstur i lokalområdet
- Byvandring i Alteas gamle bydel
- Besøk på økologisk vingård
- Halvdagsutflukt til Dénia
- Aftenbyvandring i romantiske Altea
- Lokalguide på byvandring i Altea
- Norsktalende reiseleder på reisemålet
Valgfrie tillegg:
- Dobbeltrom Comfort 1995,-
- Dobbeltrom Premium 3995,-
- Dobbelt Deluxe med full havutsikt 11995,-
- Enkeltrom Standart 7995,-
- Enkeltrom Comfort 9995,-
Dagsprogram
Velg avreisested:
Hotellinformasjon
Hotel Cap Negret
Det er en glede å bo på dette vakre, nyrenoverte hotellet i Altea, med perfekt beliggenhet rett ved Middelhavet og en vakker utsikt over Alteabukten. Sentrum ligger omtrent 1,5 km unna, med butikker, koselige restauranter og kafeer, og bare 2,5 km til Alteas eventyrlige gamleby. Flere ganger om dagen er det en gratis skyttelbuss til Altea sentrum og gamlebyen, samt veldig gode forbindelser både med lokal buss og tog.
Det er ikke uten grunn at hotellet regnes som et av de beste i byen. Lyst og moderne, med en helt fantastisk solterrasse som inkluderer solsenger og parasoller og en unik utsikt rett mot havet.
Her er det også et nydelig utendørsbasseng med saltvann, som er organisk og uten kjemiske komponenter. Det er også en god bassengbar og privat tilgang til den naturlige rullesteinstranden. Gratis badehåndklær tilbys mot et depositum på EUR 10 per natt per person.
Det er en fantastisk atmosfære på terrassen med full sol fra morgen til kveld. Dette er et sted du virkelig ønsker å bo for å slappe av, sole deg eller bare for å lese en god bok.
Prøv også hotellets vakre spa med boblebad, badstue og avslapningsrom for EUR 20 i 50 minutter. Det er også mulig å kjøpe skjønnhets- og massasjebehandlinger på hotellets lille klinikk. Hotellet har et velutstyrt treningssenter, bordtennis, biljard, bibliotek, heis, en liten butikk, bar og en hyggelig restaurant med showkjøkken.
Det er gode sykkelstier i området, og hotellet hjelper deg gjerne med sykkelutleie. Klesvask mot betaling. Hotellet har mange koselige rom både innendørs og utendørs. Ulike aktiviteter arrangeres hver dag, og flere ganger i uken er det underholdning med livemusikk om kvelden.
Måltider
Hver dag gleder vi oss over hotellets vakre restaurant med en nydelig, intim atmosfære. Både morgen og kveld serveres det et stort utvalg av spanske og internasjonale retter fra buffeen.
Til middag er ¼ flaske vin og vann inkludert per person. Til lunsj kan du glede deg over lokale fiskesorter på hotellets nyåpnede à la carte-restaurant "La Pecera", som ligger idyllisk mot havet, eller kanskje en sandwich og et glass vin i den atmosfæriske "Chill Out Terrace" - terrassen som er innredet i vakker middelhavsstil i en hage med en liten foss og med moderne møbler.
Romtyper
Prisen inkluderer et delt dobbeltrom standard, som ligger i 1. og 2. etasje mot gaten, uten havutsikt.
For en ekstra avgift kan du bestille:
- Enkeltrom comfort: Rommet ligger i 1. og 2. etasje nær gaten
- Dobbeltrom som enkeltrom i 1. og 2. etasje uten havutsikt, mot gaten.
- Dobbeltrom Comfort: Rommet har delvis havutsikt og ligger i 1. og 2. etasje, nær gaten.
- Premier dobbeltrom: Rom med delvis havutsikt, ligger i 1. - 5. etasje.
- Dobbeltrom deluxe: Rommet har full havutsikt, ligger i 3.-5. etasje.
Alle de moderne rommene er 27m2 og er lyst innredet med balkong eller terrasse med bord og to stoler, skrivebord med stol, sofa, TV, kjøleskap, vannkoker, safe, klimaanlegg, gratis WiFi og bad med dusj eller badekar og hårføner. Alle rommene er de samme, men med forskjellig utsikt.