Flåm

Førjulstur til Flåm

Bli med oss til den verdenskjente fjordbygden Flåm. Flåm ligger vakkert til i enden av Aurlandsfjorden, en sidearm til Sognefjorden. Rundt oss har vi mange vakre fossefall som kaster seg nedover mot den vakre fjorden. De bratte fjellene rundt oss rammer inn fjorden og den vakre bygden, og gjør dette til en helt unik destinasjon. I selve Flåm har man flere sjarmerende spisesteder som serverer fabelaktig lokal mat, og om man ønsker kan man velge en av de mange flotte vandreturene i området. På vår førjulstur har vi også lagt inn litt ekstra underholdning med Steinar Engelbrektson Duo, som spiller opp til dans 4. og 5. desember. Her blir det samtidig servert nydelig julemat og en julegløgg.

Dato og pris

Velg avreisested:

Ingen planlagte turer til Førjulstur til Flåm for øyeblikket

Ring oss gjerne på 901 66 999 for informasjon om kommende turer eller andre gode alternativer.

Meld deg på vårt nyhetsbrev her og hold deg oppdatert om kommende turer og nye spennende reisemål.

Om du lurer på noe omkring våre reiser og destinasjoner. Kontakt oss gjerne.

Inkludert i prisen:

  • Tog Oslo - Flåm t/r
  • 3 netter på Fretheim Hotel
  • 3 x frokost
  • 3 x middag
  • Togtur med Flåmsbanen
  • Fjordcruise til Gudvangen
  • Utflukt til Ægir Bryggeri
  • Vandretur i Flåm
  • Vandretur i Gudvangen
  • Norsk reiseleder

Valgfrie tillegg:

  • Enkeltrom 1 495,-
  • Amerikarom med balkong 1 295,-
  • Junior suite 1 995,-

Dagsprogram

Velg avreisested:

Hotellinformasjon

Fretheim Hotell
Oversiktsbilde av Fretheim hotell i Flåm.
Oversiktsbilde av Fretheim hotell
Dobbeltrom på Fretheim hotell Flåm
Dobbeltrom
Enkeltrom på Fretheim hotell i Flåm.
Enkeltrom
Mat i restauranten på Freteheim Hotell.
Deilig mat i restauranten
Juniorsuite på Fretheim hotell i Flåm.
Juniorsuite
Fretheim hotell i Flåm
Fretheim hotell

Fretheim Hotell

Fretheim Hotel var opprinnelig en gård som lå der hotellet ligger i dag. Låven er revet, men det gamle gårdshuset er i dag i bruk som historiske hotellrom.

På midten av 1800 tallet startet også Engelske lorder å komme som turister til Sognefjorden.

De kom med store dampskip inn fjorden på let etter gode lakseelver. Det var vanlig at de tok husly hos de største bøndene i bygdene, og i Flåm var det Christen Fretheim. Det var en lord som leide Flåmselva for å drive laksefiske i over 20 år, og for hvert år ble han lenger og lenger. Etter laksesesongen var over, startet reinsjakta, og da var han likeså godt med på denne også. En vil tro at Christen Fretheim ble lei av å ha de Engelske gjestene boende inne i huset sitt i måneder av gangen, så i 1879 startet han å bygge et eget hus til gjestene. Dette huset ble på folkemunne kalt «Engelskvillaen». Siden den gang har Hotellet blitt bygget på og renovert mange ganger. Den eldste delen av hotellet er nå renovert og inneholder staselige stuer og konferanse/selskapslokaler. Store peiser og antikke møbler er med på å holde den historiske atmosfæren intakt. Et fantastisk bibliotek er også kommet til i 2. etg i den gamle engelskvillaen, og alle de gamle rommene i gårdsbygningen til Christen Fretheim er nå historiske hotellrom med badekar med løveføtter, antikke møbler og historiske detaljer.

Fretheim Hotel har totalt 122 rom i ulike kategorier, blant annet: standard rom, juniorsuiter og amerikarom med store flotte balkonger.
Konferanse- og bankettavdeling i den historiske delen av hotellet
Sivlebibliotek – et stemningsfullt bibliotek
Restaurant med fantastisk utsikt mot fjord og fjell
Lobbybar
Bar med panorama vinduer mot fjorden
Uteservering i en fantastisk hage
Frisør

Les mer om hotellet her